Czy maska na smog faktycznie działa?

Wzrost popularności masek na smog skłania do zadania pytania, czy to na prawdę działa, czy jest tylko efektem działań marketingowych? O smogu i jego niekorzystnym działaniu na układ oddechowy wiemy już stosunkowo dużo, nie dziwne więc, że na rynku pojawiły się produkty, które chcą tę wiedzę wykorzystać. W pozytywny lub negatywny sposób.

Czym jest maska antysmogowa i czy na pewno działa?jaka maska na smog

Maska na smog od DragonMask swoją zasadą działania przypomina wszystkim nam znane maski przeciwgazowe, które prezentowane były w szkołach i na zajęciach o charakterze survivalu.
O ile zasada działania jest podobna, czyli powietrze zanim trafi do naszych płuc przechodzi przez zestaw filtrów, mających za zadanie oczyścić je z obecnych zanieczyszczeń, to już wygląd zewnętrzny jest całkowicie odmienny. Toporne i zwyczajnie brzydki maski ze wspomnień, zastąpione zostały bardzo estetycznymi, ładnie wykonanymi i co najważniejsze bardzo wygodnymi wersjami.
Ale czy to na pewno działa? I to jeszcze jak! Zawarte w masce filtry doskonale oczyszczają powietrze ze wszystkich nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Używają takiej maski należy tylko pamiętać o dokładnym jej założeniu i regularnym zmienianiu wykorzystywanych przez nią filtrów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maski na smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *