Dlaczego bieganie w czasie smogu jest niezdrowe?

Smog to ostatnio bardzo częste zjawisko, występujące w wielu miastach. Biegacze z niecierpliwością oczekują wiosny i lata, ponieważ chcą biegać w parkach i to na świeżym powietrzu, tymczasem poprzez smog zanieczyszczają swoje płuca w czasie rekreacji.

DLACZEGO BIEGACZ NAJBARDZIEJ JEST NARAŻONY NA ZŁY WPŁYW SMOGU?

W czasie biegania oddech człowieka znacznie się przyśpiesza. Przez to płuca wentylują się maski do bieganiabardziej, ponieważ bardziej rozszerzają się. Natomiast cały układ oddechowy odpowiedzialny jest za przepływ powietrza z płuc i do płuc. Taki stan wpływa na wymianę gazową w organizmie. Tlen dostarczany jest do krwiobiegu i tam zasila wszelkie komórki naszego, ludzkiego organizmu. Wiadomo jest, że dostarczane powietrze do organizmu powinno być czyste i pozbawione wszelkich trujących związków. W czasie smogu jest to niemożliwe.

CZY BIEGANIE W MASKACH JEST WYGODNE?

Sportowcy coraz częściej sięgają po specjalne maski do biegania DragonMask, które równocześnie są maskami anty smogowymi. Jest to dziwny widok, biegacz w masce, ale różnego rodzaju maski do biegania zatrzymują złe substancje, które krążą w powietrzu.
Biegając w masce do biegania można rozmawiać, oddychać, nos czy usta mają w masce trochę wolnej przestrzeni. Filtry takich masek są wymienne a biegacze w maskach mogą oddawać się spokojnie ulubionej rekreacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maski na smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *