Przyczyny smogu

Pojęcie smogu towarzyszy większym miastom (i nie tylko) w ostatnich latach praktycznie na każdym kroku, szczególnie gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Chociaż powstało wiele kampanii społecznych, aby uzmysłowić, na czym polega problem ze smogiem, wiele osób, nie wie jakie czynniki tak naprawdę go wywołują. Aby nieco przybliżyć ten niezwykle istotny temat, poniżej zostały opisane najczęstsze przyczyny smogu.

smog przyczynySmog przyczyny

Istnieje wiele przyczyn związanych z powstawaniem smogu, jednak wśród najczęściej spotykanych warto wyróżnić między innymi:

  • stosowanie starego systemu ogrzewania np. kopciuchów, które pozwalają na palenie
  • dosłownie wszystkiego: ogumienia, papierów, metalu itd.;
  • nieumiejętne używanie kotłów, co przekłada się na dużą emisję dymu;
  • używanie węgla najniżej klasy, im niższa cena, tym gorsza jakość, co przekłada się na to, że w konsekwencji muł węglowy emituje pył, który również może zniszczyć instalację grzewczą.

Przyczyn jest wiele i każde zależą z pewnością od wielu czynników. Aby dbać o zdrowie swoje i społeczeństwa, warto przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, sprawdzić, czy stosowane rozwiązania z pewnością są bezpieczne dla środowiska, a instalacja grzewcza, nie uległa żadnym zniszczeniom.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maski na smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *