Smog w płucach – jak do tego nie dopuścić?

Przyczyn powstawania smogu jest wiele i z całą pewnością można stwierdzić, że jego stężenie nie zmniejszy się znacząco jeszcze przez długi czas. Dopóki społeczeństwo nie upora się z tym przykrym zjawiskiem, warto zabezpieczyć się przed jego szkodliwym działaniem. Jest kilka kroków, które w tym celu można podjąć.

Kiedy smog daje najbardziej popalić?

W Polsce problem smogu narasta przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy do czynienia z okresem grzewczym. W połączeniu z bezwietrzną pogodą staje się szczególnie uciążliwy i niebezpieczny dla zdrowia.

Filtry antysmogowe

Choć kontakt z zanieczyszczonym powietrzem można ograniczyć, nie da się od niego całkowicie uciec. Dlatego warto wyposażyć się w filtr antysmogowy od DragonMask, zarówno do wentylacji pomieszczeń, jak i pod postacią maski. Najczęściej stosuje się filtry HEPA oraz N99. Oddychanie czystym powietrzem jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych.

Co jeszcze można zrobić?

Najlepiej podczas stanów alarmowych po prostu nie wychodzić z domu a także dbać o to, żeby okna były szczelnie zamknięte. Filtr antysmogowy to natomiast skuteczne uzupełnienie codziennego dbania o zdrowie. Nie można także zapominać o swoim wkładzie w polepszenie sytuacji, jak np. nie wrzucanie śmieci do pieca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maski na smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *