Smog powoli staje się przykrą codziennością wielu polskich miast w czasie zimy. Systematycznie się do niego przyzwyczajamy i nie przeraża nas już siwa mgła podczas codziennych poranków, popołudni i wieczorów. Co bardziej świadomi swojego zdrowia obywatele kupują ewentualnie maseczki przeciwpyłowe i na tym ochrona ich zdrowia się kończy.

Letnie zagrożenia

Tą obojętność można przypisać faktowi, że wielu polaków błędnie myśli, że smog jest tylko przejściowym problemem, występującym zaledwie przez kilka dni, może tygodni w czasie zimy.

To prawda, że w czasie zimowych miesięcy, gdy temperatura spada, a potrzeba ogrzewania mieszkań rośnie, smog zimowy staje się bardzo widoczny. Nie jest to jednak jedyny czas w roku, w którym smog dostaje się do płuc mieszkańców polski.

W równie dużym stopniu co w zimie, smog atakuje układy oddechowe mieszkańców tego kraju również w lecie. Jest to co prawda innym typ zanieczyszczenia, pochodzący tym razem głównie ze spalin samochodowych, jednak ochrona przed nim nie ulega zmianie.
Czy to oznacza, że maseczka przeciwpyłowa (https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-casual) już na stałe wpisze się w krajobraz tego kraju? Niestety perspektywa na kilka najbliższych lat właśnie tak się przedstawia. Bez wątpienia ilość osób, które będą takie maseczki nosiło będzie się stale zwiększała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maski na smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *